mswindows.org cheap office-professional-plus-2016 key parajumpers sale www.troilus.es anneshealinghands.nl canada goose jas parajumpers outlet

DOGCORD – informace o obojcích

S radostí Vám představujeme náš nový produkt – psí obojky DOGCORD –  ručně vyráběné, vázané uzlík po uzlíku, z originálního paracordu a biothanu.

Každý kus je jedinečný!

Sledujte na facebooku!

Velikosti

Délka je měřena vždy od dírky ke sponě – obvod krku psa je o trochu menší než udaná délka. Např. pro délku 43 cm je krk cca 41 cm. Vlastností materiálu je, že se může o kousek vytáhnout. Pokud si nejste jistí velikostí, kontaktujte nás.
Na obojku jsou umístěny 4 nebo 5 dírek ve vzdálenosti cca 2 cm od sebe, aby byl nastavovatelný. Psovi krk měřte tam, kde běžně obojek nosí. V případě polostahovacích obojků změřte psa přes hlavu, na nejužším místě krku a na nejširším místě.

Informace o materiálech

Paracord

Na výrobu obojků a vodítek používáme originální paracord vyráběný v USA. Paracord neboli padáková šňůra je lehké nylonové lanko, které bylo původně využíváno na padácích amerických výsadkářů během druhé světové války. V současné době je využíván jako univerzální lanko jak vojáky, tak civilisty. Paracord byl dokonce použit astronauty při opravě Hubbleova teleskopu během 82. mise raketoplánu.

Nosnost klasického paracordu 550, který používáme nejčastěji, je až 250 kilogramů. Šnůra je tvořena barevným obalem a sedmi vnitřními vlákny z nylonu.

 

Proč nekupovat výrobky z čínského paracordu?

Na internetu často narazíte na levné výrobky vyrobené z čínských kopií paracordu. Za účelem srovnání kvality paracordu “made in USA” a “made in China” jsme objednali několik vzorků také ze známých čínských obchodů. Čínská napodobenina obsahovala většinou vlákna tvořená jiným, nekvalitním materiálem než kterým je tvořen originál. Zatímco při použití originálního paracordu lehce a přitom trvanlivě spojíte dvě barvy tavením, u čínských padělků se materiál “táhl” a spoj lanek nevydržel ani lehké trhnutí.

Barevné obaly u čínských výrobků byly často příliš široké a při pletení docházelo ke krabacení a deformaci šňůr. Otázkou je také skutečná výdrž, trvalost barev a nosnost.

 

Biothane

Na výrobu zapínání obojků používáme pouze originální BioThane Beta vyrobený a patentovaný v USA. Jedná se o polyesterovou tkaninu potaženou PVC materiálem, která je určená pro extrémní zatížení (BioThane se používá hojně především u koní atp.). BioThane je odolný vůči vodě, povětrnostním podmínkám, UV záření, plísním a bakteriím a neodírá se. Pro zapínání jsme ho zvolili na místo kůže, protože je bezúdržbový – stačí ho na rozdíl od kůže jen omýt vodou nebo vydrhnout kartáčkem a je zase jako nový. Celý obojek tak můžete bez obav vyprat v pračce na šetrný program.

Varianta BioThane Beta je vzhledově velmi podobná kůži, je měkká a velmi ohebná.

 

Provedení

  • biothane z obou stran – nejčastější provedení – pletený vzor z paracordu je z obou stran zakončený biothanem, na kterém je z jedné strany spona a druhá strana má na sobě dírky určené k provlečení, viz fotografie.

  • biothane jen z jedné strany – provedení zejména u malých obojků – spona je napletena přímo v paracordu, z druhé strany je biothane s dírkami, viz fotografie.

  • polostahovací provedení – na obojku není spona, převléká se psovi přes hlavu. Funguje na principu polostahování, které je tvořeno biothanovou částí, viz fotografie.

 

 

Canada Goose Danmark Forhandlere Canada Goose Outlet Malmö Canada Goose Jakke Kvinder Canada Goose Outlet Udsalg Canada-goose Brugt Til Salg Debat Om Canada Goose Canada Goose Danmark Outlet Canada Goose Jakker Trillium Parka Canada Goose Men Canada Goose Jakke Sverige Canada Goose Vest Dame Canada Goose Jakke Dame Canada Goose Jakke Dame Rød Canada Goose Mystique Parka Canada Goose Jakker Herre Canada Goose Parka Dame Canada Goose Jakke 2016 Canada Goose Udsalg Canada Goose Erfaring Canada Goose Vest Til Salg Canada Goose Dame Jakke Tilbud Canada Goose Vest Herre Tilbud Canada Goose Jakker Tilbud Canada Goose Jacket Canada Goose Vest Sverige Billig Canada Goose Jakke Brugt Canada Goose Jakke Canada Goose Jakke